Inwestycje w OSiR

Minęło dziewięć miesięcy odkąd Ośrodek Sportu i Rekreacji stał się osobną jednostką. Czas zatem na pewne podsumowanie, zwłaszcza że jest się czym pochwalić. Przez ten czas na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kłodzku przeprowadzono inwestycje, które z pewnością przyczynią się m.in. do zwiększenia atrakcyjności.

Zmiany zaczęto od remontu Domu Wycieczkowego. Wyremontowano i przebudowano pokoje – obecnie w każdym z nich znajduje się łazienka. Zdecydowanie poprawił się standard. Pomyślano także o zwiększeniu miejsc noclegowych na terenie OSiR-u. Jeszcze w tym roku pojawią się cztery nowoczesne domki letniskowe, kolejne cztery w przyszłym – w sam raz dla drużyn, które będą w Kłodzku na przykład prowadzić obozy treningowe.

Przygotowano także zaplecze treningowe. Przeprowadzono renowację boisk trawiastych – łącznie 25 tysięcy metrów kwadratowych.

Od samego początku mamy pomysł i wiemy co chcemy osiągnąć – mówi Tomasz Pełyński prezes ZAMG – spółki, która zarządza Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kłodzku. – Sukcesywnie realizujemy kolejne remonty. Przede wszystkim musieliśmy zadbać o bazę noclegową. Już teraz widać tego efekty, z naszej oferty noclegowej korzysta ponad 60% więcej osób niż jeszcze rok temu.

Poprawione zostało bezpieczeństwo. Zamontowano nowe, zautomatyzowane bramy, częściowo naprawiono ogrodzenie, na terenie ośrodka pojawił się też wysokiej jakości monitoring. Zmodernizowano również kotłownię, zadbano o warsztaty, dzięki którym większą część prac można wykonać we własnym zakresie.

– Zlecone zostało przygotowanie projektu przebudowy boiska ze sztuczną murawą i budową nowego oświetlenia. Szacunkowy koszt inwestycji to 2,5 miliona złotych – Bogdan Bachmatiuk, koordynatorem ds. technicznych i sportowych ZAMG. – Będziemy starać się pozyskać na ten cel środki zewnętrzne, inwestycja będzie realizowana w kolejnych latach.

W przyszłym roku planowana jest rozbudowa placu zabaw oraz utworzenie miejsc do rodzinnej rekreacji – pojawią się grille, ławki, stoły, itp. Kolejnym etapem będzie wymiana bieżni na tartanową.

Jeszcze w tym roku przeprowadzony zostanie remont kapitalny wnętrza hali (elektryka, sufity, antresola, remont ścian, holu, szatni, odświeżenie sanitariatów) Prace będą realizowane od 1 czerwca do 15 lipca.

Przez ostatnie dziewięć miesięcy zainwestowano w OSiR blisko 800 tys. zł.

Powered by Quick.Cms | Design ProjektGraficzny.com