Atrakcje w okolicy

Kłodzko położone jest w samym środku kotliny, jest jej stolicą, skąd można z łatwością wyruszyć do pobliskich uzdrowisk, które tak jak Kłodzko maja wiele do zaoferowania dla turystów odwiedzających nasz region. Nasze miasto oferuje państwu zróżnicowaną możliwość spędzenia czasu. Można odwiedzić Twierdzę Kłodzką, która jest unikalnym zabytkiem architektury militarnej i jednocześnie jest główną wizytówką naszego miasta.

Most gotycki Świętego Jana, kościoły, Trasa Podziemna, Muzeum Ziemi Kłodzkiej, a także Park Miniatur, w którym możemy podziwiać modele wielu obiektów z całego świata, to tylko niektóre z atrakcji,które znajdują się na terenie Kłodzka.

Basen kryty ze zjeżdżalnią dla dzieci, także urozmaicają możliwości aktywnego spędzenia czasu podczas pobytu w naszym mieście.

Uzdrowiska takie jak Polanica Zdrój, Kudowa Zdrój, Lądek Zdrój, Duszniki Zdrój, których jest wiele w okolicach Kłodzka zachęcają do odwiedzin, organizując festiwale, festyny, imprezy, których celem jest zapewnienie odwiedzającym szeroki wybór atrakcji. Dla osób lubiących spacery, wędrówki, jazdę na rowerze przygotowanych jest wiele szlaków turystycznych i wiele kilometrów ścieżek rowerowych.

Dla miłośników "białego szaleństwa" okolice Kłodzka to świetne miejsce aby od listopada do końca marca korzystać z licznych stoków narciarskich i wielu tras biegowych. Czarna Góra i Zieleniec to ośrodki narciarskie, w których śnieg pojawia się szybko i leży bardzo długo, a trasy przygotowane są perfekcyjnie, co podkreślają licznie odwiedzający turyści.

A więc czy lato, czy zima w naszym regionie odwiedzający nas turysta nie może się nudzić. Zapraszamy gości z rodzinami do odwiedzania naszego regionu.

Powered by Quick.Cms | Design ProjektGraficzny.com